plamy
У житті трапляється всяке, і на наші одяг, меблі, килими та інші предмети потрапляють чорнила, кава, пиво, вино і не тільки. Залишаються дуже негарні плями, яких хотілося б позбутися, особливо якщо меблі або одяг щойно купили.
               Для початку варто визначити, через що, власне, з’явилася пляма. Свіже воно чи ж встигло міцно в’їстися. Більшість свіжих плям можна дуже легко вивести за допомогою прання з милом, содою або іншими миючими засобами. У будь-якому випадку для початку спробуйте застосувати засіб на вивороті або підгину вироби. Перед виведенням плями видаліть пил спочатку сухою, а потім вологою щіткою. Видаляти плями потрібно, починаючи з країв і поступово переходячи до середини. Інакше пляма може розповзтися. Також варто пам’ятати, що спирти і кислоти можуть зруйнувати деякі фарби, ацетон та оцтова кислота – тканини з ацетатного шовку, хлорне вапно – бавовняні і інші тканини. Загалом, варто бути дуже обережним.
vyno
Одяг та взуття
Існує три способи видалити плями від вина:
                          Перший: замочіть річ у гаряче молоко або сироватку на 30 хвилин і виперіть з милом.
                          Другий: протріть пляму розчином перекису водню (1 чайна ложка перекису водню на півсклянки води) і промийте холодною водою. Цей спосіб підходить тільки для білих виробів.
                        І останній спосіб: насипте вологу сіль на свіжу пляму і через 30 хвилин промийте гарячою мильною водою.
Сліди від губної помади.
  •  Якщо одяг білий, тоді пляма можна обробити перекисом водню, а потім полоскати в мильній воді, поки пляма не зникне.
  • Якщо ж одяг кольоровий, скористайтесь скипидаром або ефіром.
  • Якщо це не допоможе, тоді покладіть з обох сторін тканини серветку, насипте трохи тальку і пропрасуйте праскою при середній температурі.
  • Рекомендують також розпилити на пляму лак для волосся і випрати річ у порошку
  • У тому випадку, якщо ваш одяг з вовни та/або шовку, протріть забруднене місце ватним тампоном, змоченим в спирті. І найпоширеніші плями на одязі – це жирні плями.

Такі плями можна видалити за допомогою бензину, скипидару або ацетону. Змочіть пляму від країв до середини бензином. Потім накрийте серветкою і притисніть теплою праскою. Якщо тканина така, що не переться, підкладіть під неї білу чисту тканину. Сильно нагрійте картопляну муку і посипте пляму. Через 30 хвилин видаліть борошно. Повторюйте процедуру до повного зникнення плями.

Щоб видалити плями з кольорового взуття, використовуйте сік цибулі. Жирні плями на шкіряного взуття можна видалити за допомогою ватного тампона, змоченого в содовому розчині (10 грам соди на 0,5 склянки води).

 

cvil

Плями від цвілі видаляються за допомогою бензину.

Плями на килимі

Щоб видалити жуйку з килима, покладіть на неї лід і дочекайтеся, коли вона затвердіє. Потім розкришіть її і зніміть.

– Плями від кави і чаю можна вивести за допомогою гліцерину і холодної води (1 столова ложка на 1 літр води).

– Плями з вовняних килимів потрібно видаляти сумішшю оцту і спирту (1 : 1). Плями з килимів з штучного волокна видаляйте холодною водою.

– Якщо ви пролили пиво на килим, то просто змочіть пляму теплою водою з милом. Потім змийте цей розчин теплою водою з оцтом (1 чайна ложка на 1 літр).

– Плями від червоного вина можна вивести розчином холодної води і невеликої кількості нашатирного спирту.

– Старі плями від чорнила можна видалити за допомогою розчину оцтової кислоти або спирту, соку лимона або лимонної кислоти (1 чайна ложка на 1 склянку гарячої води). Потім промийте це місце мильною водою і протріть насухо.

– Свіжі плями можна видалити за допомогою щітки, змоченою в гарячому молоці.

 

index1

Плями на меблях

Якщо на ваші світлі поліровані меблі потрапила зеленка або чорнило, протріть пляму звичайною олівцевою гумкою.

– Жирні плями з паркету можна видалити за допомогою прального порошку, змішаного з теплою водою.

Втирайте цю кашку в пляму і залиште на ніч. Вранці промийте місце, де була пляма, теплою водою.

– Якщо, убивши муху на полірованих меблів, ви залишили слід, не впадайте у відчай. Цю пляму можна видалити ватним тампоном, зволоженим столовим несолодким вином.

Джерело: fakty.ictv.ua